Det vore nog bra om vi funderar på vars och när vi ska köra våra gemensamma simträningar under höst och vinter 16/17. Pang så kommer vi vara där! 😎
Morgonsim finns i multibassängen, alnöbadet, Njurunda och Matfors. (Stöde räknar jag inte med även om jag lärde mig simma bröstsim där under lågstadiet 😁).
Mer detaljerad info utlovas under v 34.
Värdelöst. Eftersom rundsim o multibassäng inte är ngt alternativ så är det bara morgonsim 2 dagar i veckan (Njurunda o Matfors). Masters-simmare – kan vi göra ngt ihop för att få till det bättre?
Jag tycker inte det är värdelöst. De försöker lösa motionssimningen så gott de kan under byggtiden. Alnö borde väl funka att simma på?
Rundsimningsbassängen rekommenderas till bröstsimmare – så jag önskar att de har öppet hela tiden till sjöhästarna 😁
Blir roligt att få simma i olika bassänger i vinter 😉
Struligt även för simklubben, Isac har träning på fyra olika ställen, känns sådär för en snart 11-åring.
Tänkte hänga på er simning i höst så hoppas det finns tider som passar. 🏊🏼
Författare
Inlägg
Visar 5 inlägg - 1 till 5 (av 5 totalt)
Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.