Resultat med mellantider 2012-06-09

Resultat Alnö Race Team – Triathlon Challenge 2012 Olympisk distans.
Tyvärr föll Hemsö IF som klubbnamn bort från några av de efteranmälda.

 

Placering StartNr Fnamn Enamn Klass Klubb Simning & T1 Cykling T2 Totaltid
1 19 Lars Mattsson Senior Herr Stöcke TS Järnet 00:22:33 01:03:57 00:00:29 02:05:21
2 1 Henrik Montelin Senior Herr Alnö Race Team 00:29:08 01:05:01 00:00:28 02:14:42
3 6 Mikael Edlund Senior Herr Alnö Race Team 00:30:49 01:04:48 00:00:38 02:15:13
4 17 Lars Klippmark Senior Herr Gävle Triathlonklubb 00:28:22 01:07:40 00:00:39 02:16:45
5 72 Tobias Finnsson Senior Herr Östersunds CK 00:30:36 01:06:01 00:00:52 02:17:37
6 2 Tomas Edström Senior Herr Alnö Race Team 00:26:53 01:07:26 00:00:35 02:18:19
7 3 Tommie Nilsson Senior Herr Alnö Race Team 00:25:08 01:06:33 00:01:14 02:20:34
8 11 Crister Löfgren Senior Herr Vertex Östersund 00:29:44 01:07:55 00:00:43 02:21:43
9 21 Hans Lundkvist Senior Herr Vertex Fjällsportklubb 00:30:40 01:05:14 00:01:22 02:23:46
10 15 Björn Tunemalm Senior Herr Stöcke TS Järnet 00:29:03 01:12:12 00:00:36 02:24:19
11 8 Boris Klimes Senior Herr Väsby SS Triathlon 00:31:54 01:11:27 00:00:59 02:26:12
12 5 Tomas Högberg Senior Herr Alnö Race Team 00:23:52 01:14:08 00:00:52 02:27:05
13 63 Mårten Prezent Senior Herr 00:01:23 02:27:59
14 65 Mats Näsholm Senior Herr 00:31:44 01:08:39 00:01:00 02:36:09
15 16 Kenneth Boman Senior Herr Lulekamraterna 00:42:39 01:12:41 00:01:11 02:37:29
16 69 Tommie Jonsson Senior Herr Alnö Race Team 00:37:56 01:10:35 00:01:27 02:38:11
17 7 Tomas Jonsson Senior Herr Alnö Race Team 00:35:59 01:20:40 00:02:00 02:41:57
18 10 Patrick Mauritzon Senior Herr Stöcke TS Järnet 00:38:24 01:10:45 00:01:10 02:50:45
Placering StartNr Fnamn Enamn Klass Klubb Simning och T1 Cykling T2 Totaltid
1 61 Kerry McGawley Senior Dam Östersunds Triathlon 00:27:36 01:11:41 00:00:27 02:27:03
2 64 Monica Bystedt Senior Dam Hemsö IF 00:37:19 01:14:28 00:03:32 02:45:14
3 13 Susanne Gradin Senior Dam Alnö Race Team 00:39:21 01:17:02 00:01:03 02:50:49
Placering StartNr Fnamn Enamn Klass Klubb Simning och T1 Cykling T2 Totaltid
1 51 David Holmberg Motion Herr Alnö Race Team 00:30:44 01:08:40 00:01:15 02:18:49
2 56 Anders Larsen Motion Herr Vertex Fjällsportklubb 00:27:43 01:14:27 00:00:46 02:27:29
3 48 Fredrik Olsson Motion Herr 00:29:10 01:17:22 00:01:06 02:30:24
4 36 Erik Hallman Motion Herr Viksta IK 00:32:11 01:15:01 00:01:22 02:37:07
5 55 Nils Svensson Motion Herr Alnö Race Team 00:34:53 01:13:11 00:00:54 02:39:27
6 76 Johan Backlund Motion Herr Alnö Race Team 00:24:24 01:17:15 00:01:08 02:40:31
7 43 Martin Stoll Motion Herr Alnö Race Team 00:37:55 01:16:54 00:01:28 02:41:57
8 68 Göran Bäckman Motion Herr Kemira 00:39:11 01:19:28 00:00:30 02:43:56
9 71 Peter Svensk Motion Herr 00:38:14 01:20:45 00:00:58 02:45:24
10 47 Daniel Olsson Motion Herr 00:36:20 01:20:27 00:01:52 02:46:29
11 39 Tommi Blick Motion Herr Alnö Race Team 00:37:09 01:11:52 00:01:42 02:49:46
12 31 Andreas Bergström Motion Herr Alnö Race Team 00:39:50 01:16:55 00:01:54 02:51:54
13 46 Jocke Lundström Motion Herr Timrå IK 00:39:50 01:20:59 00:01:31 02:52:52
14 40 Peter Lindström Motion Herr 00:27:40 01:28:51 00:01:54 02:58:51
15 53 Fredrik Marken Motion Herr 00:45:02 01:20:33 00:02:04 02:59:10
16 59 Simon Bergvik Motion Herr Alnö Race Team 00:40:39 01:27:12 00:01:48 03:06:01
17 45 Henrik von Reis Motion Herr 00:46:47 01:30:54 00:01:24 03:11:27
18 58 Mikael Zetterberg Motion Herr Alnö Race Team 00:44:34 01:32:02 00:00:40 03:24:53
19 62 Robbin Sjödin Motion Herr 00:49:41 01:41:36 00:01:27 03:39:16
Placering StartNr Fnamn Enamn Klass Klubb Simning och T1 Cykling T2 Totaltid
1 41 Minna Bäckman Motion Dam Alnö Race Team 00:31:44 01:19:53 00:01:15 02:41:18
2 52 Caroline Burman Motion Dam Alnö Race Team 00:32:41 01:19:44 00:01:46 02:43:11
3 66 Cecilia Geijer Motion Dam Alnö Race Team 01:24:41 00:21:32 00:01:10 02:44:09
4 32 Marie Svedberg Motion Dam Alnö Race Team 00:31:09 01:20:48 00:01:06 02:48:41
5 42 Pernilla Löfgren Motion Dam Alnö Race Team 00:37:32 01:24:17 00:01:10 02:50:49
6 35 Åsa Haglund Motion Dam Alnö Race Team 00:36:39 01:27:20 00:01:00 03:02:32
7 38 Laila Bergström Motion Dam Alnö Race Team 00:40:46 01:21:27 00:05:11 03:12:17
Placering StartNr Fnamn Enamn Klass Klubb Cykling T2 Totaltid
1 74 Leif Nyberg Duathlon Herr Alnö Race Team 01:10:02 00:00:46 01:59:46
2 67 Mattias Hägglund Duathlon Herr Unit 4 Agresso 01:14:07 00:00:44 02:02:37
3 77 Tommie Sjödin Duathlon Herr 01:16:22 00:02:57 02:03:27
4 73 Jonas Grönlund Duathlon Herr 01:23:28 00:00:28 02:10:39
5 75 Jörgen Holmqvist Duathlon Herr Alnö Race Team 01:19:14 00:02:23 02:16:09
6 70 Maria Hansén Duathlon Dam Alnö Race Team 01:24:29 00:01:40 02:27:18
StartNr Fnamn Enamn Klass Klubb Simning och T1 Cykling T2 Totaltid
Bröt simn 49 Manuel Rodriguez Motion Herr 01:23:14 00:02:36 02:44:27
Bröt simn 60 Christoffer Ståhl Motion Herr Alnö Race Team 01:09:42 00:00:50 02:27:56
Bröt simn 57 Cathrine Halling Renström Motion Dam Alnö Race Team 01:24:48 00:01:08 02:38:59
DNF 4 Lova Carlsson Senior Dam Alnö Race Team 00:29:31 01:13:28

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.